CHP’li Engin Altay: İnce ile iki kez görüşüldü, önerilerimize uygun yanıt alınamadı

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile anlaşma sağlanamadığını bildirdi. 

İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığının muhalefetin oylarını böleceği tartışmaları devam ederken, CHP’li Engin Altay, Twitter’dan konu hakkında açıklama yaptı. 

Altay, “Memleket Partisi genel merkezine yapılan ziyaretin ardından aynı gün ve ertesi gün (29-30 Mart), Sayın İnce ile iki kez görüşme gerçekleştirilmiştir. Maalesef önerilerimize uygun bir yanıt alınamamıştır” ifadesini kullandı.

Kim, ne demişti?

Kılıçdaroğlu, “Sayın İnce’yi ziyaret ettiğimiz toplantıda değil ama teklif yapıldı. Bana göre üzerimize düşeni yaptık” açıklamasını yapmıştı. 

İnce ise “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimizi ziyareti sırasında; deprem bölgesini, sandık güvenliğini, trolleri konuştuk. Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır. Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır” diye yanıt vermişti. 

İnce, son açıklamasında da “Gerçekten istenilseydi ilkeler üzerinden bir ittifak kurulabilirdi. Gerçekten istenilseydi bu girişimler adayların kesinleşmesinden sonra değil, çok öncesinde yapılabilirdi.  Kemal Bey’e yeterli ve doğru bilgiler verilmemiş de olabilir. Memleket Partisi’nin oy oranları ile ilgili belki kamuoyu gibi onu da yanıltmış olabilirler. O yüzden ben de onu suçlamak istemem” açıklamasını yaptı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir