Köpeğiyle markete girmek isteyen hamile kadına ve çocuğuna saldırı: Bebeğini düşürdü

Gebze’de 1 aylık hamile olan Cansel Dursun, 6 yaşındaki çocuğu ve köpeği ile markete girerken, iddiaya göre köpeğe tepki gösteren tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradı. Köpeğe tekme atan kişi, daha sonra Cansel Dursun’u darbetti. Hamile kadın darp sonrası bebeğini kaybettiğini söyleyerek, “Benim çocuğum 6 gün boyunca doğru düzgün uyku uyuyamadı. ‘Annemi dövdüler, beni dövdüler’ diyor sürekli. Acaba bu adam bana bir şey yapar mı, korkusu yaşıyorum. Köpeğimle dışarı çıkamıyorum, dolaşamıyorum, sanki ben suçluyum” dedi.

Cansel Dursun’un kocası ise eşini darbeden kişiyi bacağından yaralayıp kaçtı. Dursun’un darbedildiği anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

DHA’da yer alan habere göre, İstanbul Esenyurt’ta yaşayan 1 çocuk annesi ve 1 aylık hamile 26 yaşındaki Cansel Dursun, Gebze’de oturan annesinin yanına ziyarete gitti. Cansel Dursun’un iddiasına göre, çocuğu ve köpeği ile markete gitmek için evden çıktı. Marketin önüne geldiğinde Cansel Dursun’un köpeğine market önünde duran bir kişi tepki gösterdi. Çıkan tartışma kısa sürede büyüdü. Tartışma sırasında saldırgan köpeğe tekme attıktan sonra Cansel Dursun’a da saldırdı. Yüzüne ve vücudunun çeşitli bölgelerine darbe alan Dursun yere düştü.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU DA YARALANDI

Olay sırasında Dursun’un yanında bulunan 6 yaşındaki oğlu da kolundan yaralandı. Çevredekilerin araya girmesiyle saldırgan uzaklaştı. Cansel Dursun durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi. Ardından Dursun, hastaneye gitti.

Hastanede yapılan kontrollerin ardından hamile kadın, bebeğini kaybettiğini öğrendi. Hastanede darp raporu alan Cansel Dursun, polise giderek kendisini darbeden kişiden şikayetçi oldu.

TEHDİT MESAJLARI ALMAYA BAŞLADI

Şikayet sonrası Dursun, kendisini darbeden kişinin yakınları tarafından şikayetini geri çekmesi için tehdit mesajları almaya başladı.

Cansel Dursun’un eşi arkadaşının dükkanında oturduğu sırada, darbeden kişinin yakınları uzun namlulu silahlarla dükkana gelerek kadın ve çocukların gözü önünde tartıştı.

EŞİNİ DARBEDEN KİŞİYİ BACAĞINDAN VURUP FİRAR ETTİ

Dursun’un eşi ise bir süre sonra darbeden kişinin işlettiği dükkana gitti. Cansel Dursun’un yeğeni ve eşi, burada tartıştı. Tartışmanın büyümesi ile Dursun’un eşi, yanında getirdiği silahla darbeden kişiyi bacağından vurdu.

Olay yerinden kaçan Cansel Dursun’un eşinin, arandığı öğrenildi. Olayla ilgili Dursun’un yeğeni tutuklandı.

6 yaşındaki çocuğunun ve kendisinin psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Cansel Dursun, olay sonrasında dışarıya bile rahat çıkamadığını ifade etti.

‘DÜŞÜK YAPTIĞIMI ÖĞRENDİM’

Cansel Dursun yaşadıklarını şöyle anlattı;

“Oğlumla ve köpeğimle beraber markete giderken hiç tanımadığım kişi tarafından darbedildim. Meydan dayağı yer gibi dayak yedim. Pijamam yolun ortasında yırtıldı ve oradaki hiçbir kimse müdahale etmedi. Müdahale ettikleri sırada kaldırıma oturdum. Kaldırıma oturduğumda da oğlu gelip bana uçan tekme attı. Daha sonraki süreçte hastaneye gittim. Düşük yaptığımı öğrendim”

‘VERDİĞİM RAPORLAR ORTADA YOK’

Olayın ardından darp raporlarıyla birlikte karakola giderek şikayetçi olduğunu söyleyen Dursun, karakola verdiği evrakların ve kamera kayıtlarının da kaybedildiğini iddia etti; “Karakolda şu anda ne darp raporlarım, ne dövüldüğüme dair kamera kayıtları, ne düşük yaptığıma dair evraklar var. Evrakları polis memurluğunun odasında vermiştim. O kamera kayıtlarını da istiyorum. Verdiğim hiçbir rapor ortada yok şu anda. Polis dün beni arayıp ‘Raporlarınız nerede’ dediğinde öğrendim ben de raporların olmadığını. Devletteki raporlarım yok şu anda.”

Marketin önünde yaşadıklarını anlatan Dursun, “‘Bu sokak köpeklerini ne diye besliyorsunuz’, ‘Boş boş köpeklerin ne işi var burada’ dedi. Markete girerken köpeğe tekme attı. Zaten köpek uçtu, adam yere düştü. Adam yere düşünce de kalktı beni evire çevire dövdü. Ağır kelimeler, ağza alınmayacak hakaretler. Hastaneye gittim, rapor aldım, karakola götürdüm. Karakol bana özel hastane raporunun geçerli olmadığını, devlet hastanesindeki raporun geçerli olduğunu ve beni polis ekip aracıyla beraber Fatih Devlet Hastanesi’ne götürdü. Orada raporu polis kendi eliyle aldı. Sonra karakola geldim. Elime hiçbir evrak vermediler. Darp edildiğime dair sadece bir marketin kamera kayıtlarını almışlar. Diğer 3 tane market var orada. 3 marketin de net görüntülerini almamışlar. Ve şu anda o devlet hastanesine aldığım darp raporum yok. Kamera kaydı yok. Yani evrak eksikliğim var şu anda” dedi.

‘O ADAM TUTUKLANDIĞI DAKİKA EŞİM TESLİM OLACAK’

Dursun eşinin de kendisini darbeden kişiyi bacağından vurduktan sonra kaçtığını söyleyerek “Karşı tarafın tutuklanmadığını öğrendim. Sonra olay medyaya yansıyınca karşı tarafın ailesi bana karalayıcı, pis kelimeler, hakaretler, ne uyuşturucu bağımlılığım kaldı, ne hırsızlığım kaldı, ne işte değişik değişik iddialar, para teklif etmişim. Öyle bir şey de söz konusu hiçbir şekilde olmadı. İspatlasınlar ben cezama razıyım. Benim eşim gitti onların ayaklarına sıktı ama adalet olmadığı için sıktı. Suçsuz bir insanı hapse aldılar. Eşim şu anda firari. O adam tutuklandığı dakika benim eşim de gidip teslim olacak. Çünkü ben 28 günlük bir bebeğimi kaybettim.

Sessiz kalmamı istediler, para teklif ettiler kabul etmedim. Yani benim 28 günlük bebeğim düşüyor. Çocuğumun zaten psikolojisi allak bullak oldu, kolu yaralandı. Benim çocuğum 6 gün boyunca doğru düzgün uyku uyuyamadı. ‘Annemi dövdüler, beni dövdüler.’ Bu adam bana bir şey yapar mı, korkusu ile yaşıyorum. Köpeğimle dışarı çıkamıyorum. Dolaşamıyorum etrafta sanki ben suçluyum, ben hatalıyım bir kadın olarak. Ben hatalı değilim, beni döven kişi hatalı” diye konuştu.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Öte yandan Cansel Dursun’un market önünde darbedildiği anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Dursun’un çocuğu ve köpeği ile birlikte markete gireceği sırada bir kişinin köpeğe tekme attıktan sonra yere düştüğü görülüyor. Sonrasında kameraya Dursun’un darbedildiği anlar da yansıyor. Görüntülerde darbeden kişinin yakınlarının Dursun’un eşinin bulunduğu dükkana uzun namlulu silahla geldiği anlar da yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x