Merkel’in ‘ekonomik tarifeli’ tatili Almanya basınında gündem oldu

Almanya eski Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili siyasetçi Angela Merkel’in tarifeli uçakla ekonomi sınıfında yolculuk ettiği görüntüler basına yansıdı.

Almanya’nın BILD gazetesinden Katya Colmenares, “Daha önce ‘kendi’ hükümet jetinde seyahat ederken bugün Eurowings’in ekonomi sınıfında uçuyor” değerlendirmesini yaptı. Colmenares, “Merkel, cumartesiden bu yana yeniden gri Berlin’de. Fakat eski başbakanın diğer Almanlardan daha iyi koşullarda uçtuğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz” dedi.

‘ALIŞILDIĞI ÜZERE CAM KENARINA OTURDU’

Merkel’in bu uçuştaki ‘tek bonusunun’ uçağa ilk alınmak olduğunu yazan Colmenares, Merkel’in ‘alışıldığı üzere cam kenarına oturduğunu, eşinin ise koridor tarafına oturduğunu, korumalarının çiftin birkaç sıra gerisine oturduğunu’ aktardı. Uçaktaki görgü tanıkları ise eski başbakanın tabletiyle kitap okuduğunu, bulmaca çözdüğünü ve sandviç yediğini aktardı. Merkel’in uçaktan indikten sonra korumaları eşliğinde havaalanından ayrıldığı belirtildi.

Gazetenin paylaştığı bilgilere göre, Merkel ve eşi Joachim Sauer, tarifeli uçağın ekonomi sınıfında yolculuk ederek İspanya’nın Kanarya Adaları’na gitti, burada 4 yıldızlı Innside by Melia isimli bir otelde kaldı. Merkel’in kaldığı otelde gecelik ücretinin 162 euro olduğu da gazetenin paylaştığı bilgilerdendi.

Emekli bir başbakan olarak koruma ve çalışanları için bütçesi olan Angela Merkel’in kişisel harcama ve seyahatlerini kendisinin karşılaması gerekiyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir