Ünlü isimlerden TRT dizisinden ayrılan Mehmet Aslantuğ’a destek

TRT1’de yayınlanan ‘Yürek Çıkmazı’ dizisinden ayrıldığını duyuran oyuncu Mehmet Aslantuğ, “Hakikat ve doğrudan yana ses vermeye gayret ediyoruz diye o kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda başkaları oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine rağmen gerçekten ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldu. ‘Bizle çalışırken olmaz’ diyen bir kibir saklıyorlar” dedi.

Ünlü isimler sosyal medya hesaplarından Aslantuğ’a destek verdi.

“CEZA DEĞİL ÖDÜL BU”

Şahan Gökbakar: “Mehmet Aslantuğ’u düşüncelerinden ötürü TRT dizisinden mi çıkardınız? Bravo. Ne büyük iş yaptınız. Mehmet Aslantuğ’un değil, TRT’nin kaybı bu. Ceza değil ödül bu. Çünkü onurlu duruşunu tastik etmiş oldunuz. Geldiğiniz şu hale bak. Ne kadar demokratik değil mi?

Arzum Onan: “Bugüne kadar sergilediğin duruş, verdiğin kararlar ve hayata kattığın tüm değerler için… Seninle gurur duyuyorum.”

“KİMİ KULAKLAR SAĞIR OLSA DA…”

Devrim Yakut “Canım Mehmet kimi kulaklar sağır olsa da türkülerimiz hep var olacak. Can gibi canlarla, can cana, yürek yüreğe, omuz omuza. Gelecek hep umutla dolu ve bizimdir.”

Gonca Vuslateri: “İyi ki varsınız, iyi ki…”

Hatice Aslan: “Su gibi aziz olmaya devam.”

“ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

Deniz Atam: “Elbette tereddüt bile etmeden’ notu önünde saygıyla eğiliyorum. Hâlâ ses çıkartmayan, fotoğraf biraz daha netleşsin diye bekleyen meslektaşlarımız utanır mı? Sanmıyorum.”

Necmi Yapıcı: “Mehmet abim ne güzel yazmışsın. Gönlüne sağlık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir