Veysel amca hayalini gerçekleştirdi

Pazar ilçesi Ortayol köyünde doğup büyüyen, ardından Ankaraya göç eden emekli Veysel Atacan, corona virüsü salgınında 65 yaş üstü kişilere yönelik sokağa çıkma kısıtlamasında memleketine yerleşme kararı aldı. Tarım ve besiciliğe yakın ilgi duyan Atacan, salgın sürecinde aldığı özel izinle geldiği köyünde, küçükbaş hayvan yetiştirmeye başladı. 5 keçiyle başladığı küçükbaş hayvanların sayısını 56’ya çıkaran Atacan, büyük bir çiftlik kurup profesyonel olarak besicilik yapmayı hedefliyor.

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Atacan, “Çocukluğumuz, ineklerle beraber geçti. Çocukluktan kalma bir istek hep vardı; bunu gerçekleştirdik. Salgında 65 yaş üstü yaşlılara sokağa çıkma kısıtlamasına karar verildiğinde hareketsiz kalmamak için kendimi memleketime attım. O gün bugün burada hayvancılıkla uğraşıyorum. Benim için en önemli şey hayvanı doğada görebilmek. Sabah kalktığımda sürünün doğaya yayılmasını, oğlakların annelerinde süt içişini seyretmek bambaşka bir şey. Onlar büyüdükçe daha çok hayvan sahibi olup bu işi daha profesyonelce yapmak istiyoruz” dedi.

‘YAŞINA RAĞMEN FAZLASINI YAPIYOR’

Atacanın yaşına göre çok dinamik olduğun söyleyen çoban Hasan Önçırak da Doğup büyüyüp büyük şehre göç eden birinin geriye dönüp hayvancılık yapması bana gayet doğal geliyor. Atacan bey yaşına rağmen çok fazlasını yapıyor. Bizle kıyaslarsanız bizden hızlı hareket ediyor. Çok hevesli; heves olduğunda her şey gerçekleşir ifadelerini kullandı.
DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir