AK Parti İstanbul’da ‘Büyük Filistin Mitingi’ düzenliyor

AK Parti İstanbul’da Filistin’e destek ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki göstermek için Atatürk Havalimanı’nda ‘Büyük Filistin Mitingi’ düzenliyor.

Mitinge MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da katılacak.

MİTİNG İÇİN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ YAPILDI

Miting nedeniyle İstanbul’da tüm toplu taşıma araçları ücretsiz yapıldı. Miting alanında ve çevresinde 5 bin kişi görevlendirildi. İstanbul’un 39 ilçesinden kaldırılan otobüslerle binlerce kişi alana getirildi. Miting alanına 12 farklı kapıdan giriş yapılıyor. Mitinge aracıyla gelenler için 30 bin araç kapasiteli otopark hazırlandı. Toplu taşıma ile gelenler için Metro DTM-İstanbul Fuar Merkezi Durağı’ndan ring seferler yapılıyor. Marmaray Yeşilköy Durağı’ndan yürümek için ulaşım koridoru oluşturuldu.

Öte yandan miting alanında 29 ses ve ekran kulesi kuruldu. Mescit, ilk yardım, tuvalet ihtiyaçları için 6 farklı noktada lojistik alanı, 50 farklı noktada su dağıtım yeri kuruldu. İnternet kalitesini artırmak için ek olarak 25 adet seyyar baz istasyonu getirildi. Yerli ve yabancı basın mensupları için özel platform hazırlandı. 2 katlı olarak hazırlanan basın platformu toplam 60 metre uzunluğunda. Her bir medya kuruluşuna özel 60 ayrı bölüm oluşturuldu.

Mescid-i Aksa, Türkiye ve Filistin bayraklarının yer aldığı görsellerle donatılan sahnenin toplam uzunluğu 60 metre, yükseklik 14 metre olarak ayarlandı. Ayrıca sahnede 6 adet LED ekran da kuruldu. Mitingde sanatçı Yusuf İslam, Maher Zain ve Ömer Karaoğlu sahne aldı.

Miting alanına sabah 09.30’fa girişler başladı. Saat 14.46 itibariyle mitin alanının büyük kısmı doldu. Binlerce kişi alana girmek için arama noktalarında bekliyor.

Sahnenin önünde kadınlar ve erkekler için ayrı alanlar oluşturuldu. Sahneden kadınlara kendileri için ayrılan alana gelmesi anons edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x